Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2019-2020/listy-rysie oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Galeria 2019-2020

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2019-2020/listy-rysie oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

ZAJĘCIA Z PANEM BARTKIEM 21 stycznia

W dniu dzisiejszym  pan Bartek przeprowadził z przedszkolakami zupełnie bezpieczne eksperymenty edukacyjne z ciekłym azotem. Było jak zwykle bardzo ciekawie i wesoło, dzieci miały okazję być asystentami naukowca Bartka.


 {gallery}2019-2020/bartek01{/gallery}

 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI MOZAMBIK 20 stycznia

W poniedziałek odwiedził nas w przedszkolu tata Niny. Pan Rafał przygotował dla dzieci prezentację o Mozambiku. Rysie dowiedziały się m.in. jakie zwierzęta można spotkać w tym kraju, jak wyglądają tam szkoły i jakimi zabawkami bawią się dzieci. Ponadto pan Rafał pokazał dzieciom na globusie, gdzie znajduje się Mozambik oraz zaprezentował przywiezioną stamtąd rzeźbę. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia!


 {gallery}2019-2020/zajecia-rodzice-mozambik{/gallery}

 

KONKURS KOLĘD 17 stycznia

Reprezentanci każdej z grup naszego przedszkola wzięli dziś udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy Małemu"w Papowie Toruńskim. Franciszek z Rysiów zdobył III miejsce, Michał z Misiów i Olek z Rysiów zdobyli wyróżnienia. Przedszkole pięknie reprezentowała również Basia z grupy Górskie Orły. Gratulujemy wszystkim naszym małym artystom!


 {gallery}2019-2020/konkurs-01-kolendy{/gallery}

 

 BIBLIOTEKA RENIFERY I ORŁY 16 stycznia

W dniu dzisiejszym starsze grupy z naszego przedszkola: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć była zima, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych np. lepiły śnieżki, jeździły na nartach, sankach, wykonały pracę plastyczną, na koniec wypożyczyły książki. Pani Jolu, dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.


{gallery}2019-2020/bibio-01-starsze{/gallery}

 

MUZEUM ZABAWEK RENIFERY I ORŁY 15 stycznia

W dniu dzisiejszym nasze kochane przedszkolaki z grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedziły Muzeum Zabawek i Bajek znajdujące się w Toruniu przy ul. Ducha Św. Dzieci miały okazję zobaczyć: kolekcję lalek , misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych z dawnych czasów. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie swoje zabawki: "bączki".


{gallery}2019-2020/muzeum-zabawek-starsze{/gallery}

GROTA SOLNA MISIE I RYSIE 14 stycznia

W dniu dzisiejszym dwie młodsze grupy Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały do Groty Solnej Jodo w Toruniu


 {gallery}2019-2020/grota-solna-mlodsze{/gallery}

URODZINKI 10 stycznia

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "styczniowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


{gallery}2019-2020/urodzinki-01{/gallery}

 

BIBLIOTEKA BIAŁE MISIE I ZWINNE RYSIE 9 stycznia

W dniu dzisiejszym młodsze grupy z naszego przedszkola: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć była zima, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych np. lepiły śnieżki, jeździły na nartach, wykonały pracę plastyczną, na koniec wypożyczyły książki. Pani Jolu, dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.


{gallery}2019-2020/biblio-mlodsze-01{/gallery}

 

DOGOTERAPIA WESOŁE RENIFERY I GÓRSKIE ORŁY 9 stycznia

W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedziła nas Pani Eliza wraz z sympatycznym pieskiem Massi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.


{gallery}2019-2020/dogoterapia-starsze-01{/gallery}

 

 

TWÓRCZA CHATA 8 styczna

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki odwiedziły panie z Twórczej Chaty z Torunia i przeprowadziły warsztaty sensoryczne. Było bardzo zimowo i śnieżnie, dzieci jeździły nawet na nartach.


 

{gallery}2019-2020/tworcza-chata-1{/gallery}

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ W PIGŻY 23 grudnia

W dniu dzisiejszym delegacja z naszego przedszkola pojechała na spotkanie opłatkowe do Domu Pomocy Społecznej w Pigży. Przedszkolaki zaśpiewały kolędy i wręczyły podopiecznym Domu Opieki wcześniej przygotowane pierniki i kartki z życzeniami świątecznymi.


 {gallery}2019-2020/spotkanie-oplatkowe-pigza{/gallery}

 

 BADANIE SŁUCHU 19 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z Grupy Górskie Orły odwiedziły mamę Gabrysi i Ani w gabinecie badania słuchu.  Pani Patrycji bardzo dziękujemy za zaproszenie i poświęcony mam czas.

{gallery}2019-2020/badanie-sluchu-orly{/gallery}

 

JASEŁKA PROMETHEUS  18 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z Grupy Zwinne Rysie miały przyjemność oglądać jasełka przygotowane przez podopiecznych z Szkoły Podstawowej dla dzieci z Autyzmem Prometheus w Toruniu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego występu.

{gallery}2019-2020/jaselka-prometheus{/gallery}

KONKURS KOLĘD 17 grudnia

Iga, Lena i Marcel z grupy Górskie Orły wzięli dziś udział w II Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez przedszkole "Gucio" z Torunia. Dzieci wykonały utwór "Świeć gwiazdeczko" i zdobyły II miejsce. Gratulujemy!!!!


 {gallery}2019-2020/konkurskoled{/gallery}

 

 

WIGILIA 13 grudnia

Jak co roku w przedszkolu odbyła się Wigilia . Bardzo dziękujemy Państwu za liczne przybycie i za wszystkie przygotowane potrawy na wspólny stół.


 {gallery}2019-2020/wigilia{/gallery}

ALPAKOTERAPIA 12 grudnia

Nasze przedszkolaki miały dzisiaj zajęcia w naszym ogrodzie z alpakami o wdzięcznych imionach: Kaktus i Chrupek.


 {gallery}2019-2020/alpaki{/gallery}

 

PIECZENIE PIERNIKÓW MISIE I RYSIE 10 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wycinały i lukrowały pierniki. Bardzo dziękujemy za pomoc mamie: Laury, Jasia, Leny, Mikołaja, Oskara i Kamila.


 {gallery}2019-2020/pierniki{/gallery}

 

PIECZENIE PIERNIKÓW RENIFERY I ORŁY 9 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wycinały, lukrowały i ozdabiały pierniki.


 {gallery}2019-2020/pierniki-renifery-orly{/gallery}

BAJARKA RENIFERY I ORŁY 10 grudnia

 W dniu dzisiejszym dwie starsze grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały na świąteczne warsztaty do Cafe Bajarka w Toruniu.


 {gallery}2019-2020/bajarka2{/gallery}

 

BAJARKA MISIE I RYSIE 9 grudnia

W dniu dzisiejszym dwie młodsze grupy Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały na świąteczne warsztaty do Cafe Bajarka w Toruniu.


 {gallery}2019-2020/bajarka1{/gallery}

MIKOŁAJKI 6 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obchodziły MIKOŁAJKI. Z tej okazji wszystkie grupy oglądały ulubione filmy w "Poduszkowym kinie", były również mikołajkowe słodycze i popcorn jak na prawdziwe kino przystało.


 {gallery}2019-2020/mikolajki{/gallery}

URODZINKI 6 grudnia

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "grudniowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


{gallery}2019-2020/urodzinki-12{/gallery}

 

 Wycieczka na Pocztę Zwinne Rysie 5 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Zwinne Rysie wybrały się na Pocztę by kupić znaczki i wysłać listy do swoich ukochanych dziadków.


 

{gallery}2019-2020/listy-rysie{/gallery}

 MUZYKA ŚWIATA SRI LANKA 5 grudnia

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy z naszego przedszkola odwiedził podróżnik Arek Timm. Dzieci zostały zabrane w muzyczną  podróż do Sri Lanki.


 

{gallery}2019-2020/muzyka-srilanka{/gallery}

PRZEDSTAWIENIE DOROTKOWO 3 grudnia

W dniu dzisiejszym  dzieci z grupy Górskie Orły pojechały na przedstawienie pt "Sen o dobrych kolegach" przygotowanych przez podopiecznych fundacji Dorotkowo.


 

{gallery}2019-2020/przedstawienie-dorotkowo{/gallery}

WARSZTATY Z ROBIENIA SKARPETOWYCH SKRZATÓW 3 grudnia

Dziękujemy wszystkim rodzicom biorącym udział w warsztatach z robienia "skarpetowych" skrzatów.


 

{gallery}2019-2020/warsztay-skrzaty{/gallery}

 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI 29 listopada

W dniu dzisiejszym tata Mikołaja z grupy Zwinne Rysie i Mama Oliwki z grupy Górskie Orły czytali bajki. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. 


 {gallery}2019-2020/zajecia-rodzice{/gallery}

DOGOTERAPIA 28 listopada

{gallery}2019-2020/dogoterapia-28-11{/gallery}

 

TWÓRCZA CHATA 27 listopada

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy z naszego przedszkola miały zajęcia sensoryczne prowadzone przez panie z Twórczej Chaty, było bardzo radośnie.


 {gallery}2019-2020/tworcza-chata{/gallery}

 DZIEŃ MISIA 26 listopada

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obchodziły DZIEŃ MISIA, było bardzo "misiowo" i wesoło


 {gallery}2019-2020/dzien-misia{/gallery}

AUDYCJA MUZYCZNA 25 listopada

 Tematem dzisiejszej audycji muzycznej była NIEPODLEGŁOŚĆ, artyści opowiadali poprzez wykonywane utwory historię Niepodległości Polski. Przedszkolaki miały okazję posłuchać i nauczyć się śpiewać pieśni patriotycznych.


 {gallery}2019-2020/audycje-11{/gallery}

 URODZINKI 22 listopada

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "listopadowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


{gallery}2019-2020/urodzinki-11{/gallery}

ZAJĘCIA Z RODZICAMI  22 listopada

Dzieci z grup Białe Misie i Zwinne Rysie wzięły dzisiaj udział w zajęciach na świeżym powietrzu, zorganizowanych przez tatę Leona Domeradzkiego. Pan Zbyszek wraz z kolegą przyjechał do przedszkolnego ogrodu koparko-ładowarką. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda i pracuje taki sprzęt. Ochotnicy mogli poczuć się jak prawdziwi operatorzy i przekonać się, jak wygląda taka maszyna w środku, jak ją sterować. Panu Zbyszkowi bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.


{gallery}2019-2020/koparka{/gallery}

 

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 15 listopada

Nasze przedszkole już po raz drugi zorganizowało Przegląd Piosenek i Tańców Patriotycznych "Jestem Przedszkolakiem- małym Polakiem". W przeglądzie udział wzięły przedszkolaki z naszej gminy:

Grupa "Sowy" z Publicznego Przedszkola Jelonek W Papowie Toruńskim
Grupa "Żabki" z Publicznego Przedszkola Jelonek w Papowie Toruńskim
Grupa "Motylki" z Publicznego Przedszkola Jelonek- Oddział w Turznie
Grupa "Górskie Orły" z Przedszkola Pod Klonowym Listkiem w Łysomicach. 
Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele Gminy: pan wójt Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy pan Robert Kożuchowski, Inspektor ds. oświaty pan Marek Fiedler oraz inspektor ds. kultury i promocji pani Justyna Paczkowska. W uroczystości udział wziął równiej Dyrektor Szkoły w Łysomicach pan Jan Kalinowski.
 
Dziękujemy bardzo wszystkim występującym za wspaniałą zabawę!

{gallery}2019-2020/przeglad-patrio{/gallery}

GALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA 14 listopada

 
Starsze grupy wzięły udział w kreatywnych warsztatach, których tematem przewodnim była Dynia. Dzieci miały okazję tworzyć wieloma technikami, dzięki czemu powstały wspaniałe dzieła.

{gallery}2019-2020/galeria-listopad{/gallery}

 

 BAJ POMORSKI 13 listopada

Młodsze grupy wybrały się na wycieczkę do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl pt. "Brzdęk i Dźwięk". Jest to przedstawienie przeznaczone specjalnie dla najmłodszych widzów, podczas którego dzieci biorą aktywny udział w zabawie.


{gallery}2019-2020/baj-listopad{/gallery}

PIES W PRZEDSZKOLU 13 listopada

 
Górskie Orły odwiedził dzisiaj sympatyczny buldog francuski Batman. Dziękujemy Maksowi Jaskotowi i jego mamie za tą ciekawą atrakcję!

{gallery}2019-2020/pies-maksa{/gallery}

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 8 listopada

W naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy Białe Misie oraz wszystkie nasze nowe przedszkolaki z innych grup przygotowały piękną cześć artystyczną, a następnie zostały przyjęte w poczet naszej społeczności. Zgodnie z naszą tradycją najstarsza grupa przygotowała również przedstawienie patriotyczne, które zaprezentowała przed zgromadzoną publicznością.

 


{gallery}2019-2020/pasowanie{/gallery}

 

DOGOTERAPIA 14 listopada

Dogoterapia u Wesołych Reniferów i Górskich Orłów

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Eliza wraz z pieskiem Massi. Pani opowiedziała dzieciom jak postępować z psem. Dzieci mogły dać Massi smakołyk i pogłaskać go. Pani przygotowała dla dzieci różne zadania.


{gallery}2019-2020/orly-11-dogoterapia{/gallery}

 

BIBLIOTEKA 8 listopada

W dniu dzisiejszym młodsze grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć był JEŻ, dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o tych sympatycznych zwierzątkach.

{gallery}2019-2020/biblio-11-mlodsze{/gallery}

 

BAL JESIENNY 25 października

Dzisiaj bawiliśmy się na Wielkim Jesiennym Balu. Był czas na wspólne tańce, prezentację strojów, gry i zabawy oraz na zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów oraz smakołyków. Mamy nadzieję że tak piękna jesień zostanie z nami aż do samej zimy!


{gallery}2019-2020/bal-jesienne{/gallery}

 

 

BIBLIOTEKA 24 października

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Wesołe Renifery wybrały się na pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Pani Jola przygotowała dla naszych przedszkolaków jak zwykle mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć skarby jesieni - orzechy. Stworzyły wspólnie pracę plastyczną, nie zabrakło również czasu na oglądanie, czytanie i wypożyczanie książek.


{gallery}2019-2020/biblio-10-renifery{/gallery}

 

BIBLIOTEKA 23 października

W dniu dzisiejszym Górskie Orły wybrały się na pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Pani Jola przygotowała dla naszych przedszkolaków jak zwykle mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć skarby jesieni - orzechy. Stworzyły wspólnie pracę plastyczną, nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.


{gallery}2019-2020/biblio-10-orly{/gallery}

 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI LISTONOSZ 22 października

W dniu dzisiejszym grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedził PAN LISTONOSZ. Dzieci odebrały przesyłki pełne słodyczy, nauczyły się adresować listy, które następnie za pośrednictwem Pana Marcina wysłały do swoich domów, przymierzały strój listonosza i jego ciężką torbę. Panu Marcinowi tacie Oliwii bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i poświęcony nam  czas.


{gallery}2019-2020/zajecia-rodzice-listonosz10{/gallery}

 

 

ZAJĘCIA Z PANEM BARTKIEM 18 października

W dniu dzisiejszym  pan Bartek przeprowadził z przedszkolakami zupełnie bezpieczna eksperymenty edukacyjne z ciekłym azotem. Było jak zwykle bardzo ciekawie i wesoło, dzieci miały okazję być asystentami naukowca Bartka.


{gallery}2019-2020/bartek10{/gallery}

 

 

SAŁATKA OWOCOWA 18 października

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie robiły sałatkę owocową.


{gallery}2019-2020/salatka-owocowa10-misie{/gallery}

 

 

BIBLIOTEKA 16 października

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję posłuchać bajek i dowiedzieć się różnych ciekawostek o darach jesieni - orzechach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.


{gallery}2019-2020/biblio-misie-rysie-10{/gallery}

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14 października

 W naszym przedszkolu jak co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników przedszkola.

 


{gallery}2019-2020/dzien-nauczyciela{/gallery}

 

 

URODZINKI 10 października

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "październikowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.

 


{gallery}2019-2020/urodzinki-10{/gallery}

 

 

GRZYBOBRANIA 10 października

Dzieci poszerzały wiedzę na temat grzybów. Dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem kaszy gryczanej oraz płatków owsianych.


 {gallery}2019-2020/dogoterapia-10-10{/gallery}

 

 

Dogoterapia u Białych Misiów i Wesołych Reniferów 10 października

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Eliza wraz z pieskiem Massi. Pani opowiedziała dzieciom jak postępować z psem. Dzieci mogły dać Massi smakołyk i pogłaskać go. Pani przygotowała dla dzieci różne zadania.


{gallery}2019-2020/dogoterapia-10-10{/gallery}

 

 

CZYTANIE DZIECIOM 10 października

Dzisiaj odwiedziła nas mama Poli. Pani Agnieszka przeczytała Rysiom opowiadanie pt. "Kraina Lodu. Przygoda Olafa". Nasz gość przygotował również niespodziankę dla wszystkich dzieci - samochodziki. Pani Agnieszce dziękujemy za wizytę i upominki,  zapraszamy do czytania dzieciom również innych, chętnych rodziców.


 

{gallery}2019-2020/czytanie-mejza{/gallery}

 

 

MALOWANIE KASZTANAMI 4 października

Dziś Białe Misie malowały kasztanami. Do kuwet włożyliśmy kartki papieru i po kilka kasztanów. Na kartki wlaliśmy kleksy kolorowej farby. Dzieci potrząsały i kołysały kuwetami na boki, do przodu i do tyłu obserwując jak na kartce powstaje obrazek.


{gallery}2019-2020/malowanie-kasztanami{/gallery}

 

 

GIMNASTYKA 4 października

W naszym przedszkolu znajduje się sprzęt do gimnastyki sensorycznej. W dniu dzisiejszym grupa Górskie Orły miała okazję go przetestować i sprawdzić swoje umiejętności - nawet z zawiązanymi oczami.


{gallery}2019-2020/gimnastyka{/gallery}

 

 

MUZEUM ZABAWEK I BAJEK 3 października

W dniu dzisiejszym nasze kochane przedszkolaki z grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziły Muzeum Zabawek i Bajek znajdujące się w Toruniu przy ul. Ducha Św. Dzieci miały okazję zobaczyć: kolekcję lalek , misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych z dawnych czasów. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie swoje zabawki: "bączki".


{gallery}2019-2020/muzeum-zabawek{/gallery}

 

 DOGOTERAPIA 3 pażdziernika

 

 W dniu Dzisiejszym przedszkole i grupę Górskie Orły odwiedziła Pani Magda z pieskiem Massi, która raz w miesiącu z każdą z grup będzie prowadziła zajęcia z DOGOTERAPII. Dzieci na pierwszych zajęciach dowiedziały się jak należy w prawidłowy sposób "postępować z psem".


{gallery}2019-2020/renifery-zupa-warzywna{/gallery}

 

 

ZUPA WARZYWNA 3 października

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy "Wesołe Renifery" wspólnie wykonały "zupę warzywną".

Pracę wykonaliśmy metodą stemplowania, ożywając warzyw przekrojonych na połowę.

 


{gallery}2019-2020/renifery-zupa-warzywna{/gallery}

 

 

 

BAJ POMORSKI 2 października

Dzisiaj grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały do Baja Pomorskiego na popularne przedstawienie pt "Szewczyk Dratewka"- to pogodna i ciepła opowieść o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście.

 


{gallery}2019-2020/baj-02-10{/gallery}

 

BIBLIOTEKA 27 września

W środę 27 września dzieci z grupy Górskie Orły miały wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Tym razem tematem zajęć były węże. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć ilustracje i dowiedzieć się różnych ciekawostek o tych zwierzętach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną – długiego węża. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.

 

W tym roku szkolnym dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


{gallery}2019-2020/biblio-orly-09{/gallery}

 

 

CZYTANIE DZIECIOM 26 września

W dniu dzisiejszym odwiedził nas pan Damian Domański - tata Kamila- który przeczytał ulubioną książkę swojego synka o misiu i miodzie. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania. Pan Damian przygotował również dla nich niespodziankę - miód rzepakowy do posmakowania. Przedszkolaki z chęcią zajadały słodki przysmak. Dziękujemy bardzo za wizytę!


{gallery}2019-2020/czytanie-domanski{/gallery}

 

 

BIBLIOTEKA 25 września

W środę 25 września dzieci z grupy Wesołe Renifery miały wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Tym razem tematem zajęć były węże. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć ilustracje i dowiedzieć się różnych ciekawostek o tych zwierzętach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną – długiego węża. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.

 

W tym roku szkolnym dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


{gallery}2019-2020/biblio-renifery-09{/gallery}

 Bibliote

 

 MUZYKA GRUZIŃSKA 24 września

We wtorek 24 września dzieci ze wszystkich grup brały udział w zajęciach dotyczących muzyki gruzińskiej. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć jak wygląda ubiór Gruzina i jak daleko na mapie od Polski leży ten kraj. Dzieci mogły także zagrać na instrumentach muzycznych, które są charakterystyczne podczas tworzenia muzyki gruzińskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Arkowi za przygotowanie ciekawych zajęć.


{gallery}2019-2020/muzyka-gruzia{/gallery}

 

DARY JESIENI 23 września

Do naszego przedszkola zawitała dzisiaj Pani Jesień. Zwinne Rysie przyniosły na zajęcia różne dary jesieni - szyszki, kasztany, żołędzie, orzechy, kolorowe liście, jarzębinę, głóg, grzyby, warzywa i owoce - które pozbierały wspólnie z rodzicami i rodzeństwem podczas spacerów i wycieczek. Obejrzeliśmy je i nazwaliśmy, a część z nich wykorzystaliśmy podczas popołudniowej zabawy (próbowaliśmy przenieść kasztany z dywanu do obręczy, używając do tego naszych palców u stóp). 
 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, zgromadzone dary jesieni wykorzystamy do przystrojenia naszej sali oraz jako materiał przyrodniczy podczas wrześniowych i październikowych zajęć dydaktycznych i zabaw.


{gallery}2019-2020/rysie-23-09{/gallery}

 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20 września

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.

Dzieci bawiły się na dworze przy muzyce przygotowanej przez Pana Łukasza - tatę Poli. Nie obyło się bez słodkości: fondue z owocami bardzo wszystkim smakowało. Na zakończenie wspólnej zabawy wręczono dzieciom medale SUPER PRZEDSZKOLAKA. To był udany dzień:)

{gallery}2019-2020/dzien-przedszkolaka{/gallery}

 

 

ZOO 17 września

Dzisiaj 17.09.2019 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do toruńskiego ZOO. Dzieci miały okazję odwiedzić dobrze już znane zwierzęta- m.in ulubioną papugę Oskara oraz nowych lokatorów ogrodu- pandy małe. Na koniec był czas na wspólny posiłek i zabawę na placu zabaw.
 

 

{gallery}2019-2020/zoo{/gallery}

 

 

URODZINKI 13 września

Dziś świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych ww wrześniu. Wspólnie złożyliśmy życzenia solenizantom, zjedliśmy pyszny tort i  razem bawiliśmy się w sali. 


{gallery}2019-2020/urodzinki-09{/gallery}

 

 

BIBLIOTEKA RYSIE 11 września

W dniu dzisiejszym grupę Zwinne Rysie odwiedziła pani Jola z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Pani Jola przygotowała zajęcia o wężach. Dzieci poznały różne gatunki węży, wzięły udział w zabawach ruchowych polegających na naśladowaniu ich sposobu poruszania się, wspólnie wykonały pracę plastyczną - węża z rolek po papierze toaletowym. Dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


{gallery}2019-2020/rysie-biblio-09{/gallery}

 

MALOWANIE 10 września

Pierwsze zajęcia plastyczne z Panią Lidką przebiegły z ogromnym zaangażowaniem maluchów.


  {gallery}2019-2020/misie-malowanie-09{/gallery}

 

PIERWSZA POMOC 9 września

W dniu dzisiejszym pracownicy przedszkola zostali przeszkoleni przez Ratownika Medycznego w zakresie podstawowych zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom.


{gallery}2019-2020/pierwsza-pomoc{/gallery}

 

DOŻYNKI 8 września

W niedzielę 8 września nasze kochane przedszkolaki wystąpiły na Dożynkach Gminnych w Kamionkach Małych. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za przywiezienie dzieci i gratulujemy wspaniałego występu swoich pociech.


{gallery}2019-2020/dozynki-przedszkole{/gallery}

 

 

DNI INTEGRACYJNE 29-30 sierpnia

Pod koniec sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Dzieci w tym czasie mogły zapoznać się z przedszkolem, osobami które w nim pracują. Przeprowadzone zostały krótkie zajęcia adaptacyjne prowadzone przez wychowawcę grupy. Pani Viola pokazała dzieciom i ich rodzicom jak będzie wyglądać nauka języka angielskiego. Dzieci poznały, także ogród przedszkolny oraz plac zabaw. W ciągu tych dwóch dni wszyscy świetnie się bawili.


{gallery}2019-2020/dni-integra{/gallery}

Top